A felvidéki Csavar Színház 11 településen lép színpadra a Vajdaságban | Vajdasági Magyar Kulturális Kalauz

A felvidéki Csavar Színház 11 településen lép színpadra a Vajdaságban

k, 2013-05-21 10:00 - szo, 2013-05-25 19:00
Az egyszemélyes színház nagymestere, Gál Tamás és zenésztársa, Bodonyi András Vajdaságban vendégszerepel május 21–25. között. Gál Tamás színművész számos elismerésben részesült a magyarországi színházi szakma részéről. Petőfi Sándor A helység kalapácsa és Arany János A nagyidai cigányok című költeményével lép színpadra nálunk több iskolában és művelődési egyesületben a diákokra és a nagyközönségre egyaránt számítva.
 
A Csavar Színház a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet, a helyi befogadó szervezetek és a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség szervezésében fellép: Magyarcsernyén, Torontáltordán, Kisoroszon, Szabadkán három helyszínen, Csantavéren két alkalommal, Nemesmiliticsen, Doroszlón, Bácskertesen, Szilágyin, Kishegyesen és Óbecsén.

A tájolás szervezője a VMMI mellett, és befogadója Magyarcsernyén az Ady Endre Művelődési Egyesület és a helyi általános iskola, Tordán a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület  és a helyi általános iskola, Kisoroszon a Tájház és a helyi általános iskola, Szabadkán a Majsai úti Általános Iskola, a Középiskolások Diákotthona és a Svetozar Marković Gimnázium, Csantavéren a Hunyadi János Általános Iskola, Nemesmiliticsen a Németh László Magyar Művelődési Egyesület, Doroszlón a Móricz Zsigmond Művelődési Egyesület és a helyi általános iskola, Kupuszinán a helyi általános iskola és a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Szilágyin a József Attila Művelődési Egyesület, Kishegyesen a Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Óbecsén a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör.

A Csavar Színház neve egy mozaikszó, a Csallóközi Vándorokból fakad. Előadásaik vándorelőadások a falvak közönségének örömére. A magyar kultúrát mellett odafigyelnek a körülöttünk élő nemzetek, nemzetiségek kultúrájára is.

Hitük, hogy az irodalom – legyen az klasszikus vagy kortárs – igenis érdekli a mai kor emberét, ha az előadó – mint a jó révész – biztonságosan és pontosan viszi át utazóját a megértés partjára.

Gál Tamás egyszemélyes színháza Kárpát-medencei viszonylatban komoly helyet foglal el a magyar színházi szakmában, a legnagyobb kritikusok is szuperlatívuszokban nyilatkoznak előadásairól. Elismerései közül néhány:

• 2010-ben A nagyidai cigányok című előadása Várda-díjat kapott a Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválján.
• Ebben az évben két másik jelölttel a magyar színikritikusok díjáért is versengett. (Ezt a díjat végül Alföldi Róbert kapta meg a Nemzeti Színház megreformálásáért.)
• Rákövetkező évben, 2011-ben előadása a magyarországi Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemle fődíjasa lett

Helyszínek és időpontok:
Május 21., kedd, 10 óra. Ady Endre Művelődési Egyesület, Magyarcsernye
Május 21., kedd, 12.30 óra. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Torda
Május 21., kedd, 16 óra. Gligorije Popov Általáns Iskola (tornaterem). Kisorosz
Május 22., szerda, 11 óra. Majsai úti Általános Iskola, Szabadka
Május 22., szerda, 16 óra. Középiskolások Diákotthona, Szabadka
Május 22., szerda, 19 óra. Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
Május 23., csütörtök, 12.30 óra. Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
Május 23., csütörtök, 15 óra. Hunyadi János Általános Iskola, Csantavér
Május 23., csütörtök, 19 óra. Németh László Magyar Művelődési Egyesület, Nemesmilitics
Május 24., péntek, 13 óra. Móricz Zsigmond Művelődési Egyesület, Doroszló
Május 24., péntek, 18 óra. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kupuszina
Május 24., péntek, 20 óra. József Attila Művelődési Egyesület, Szilágyi
Május 25., szombat, 10 óra. Petőfi Sándor Művelődési Egyesület, Kishegyes
Május 25., szombat, 19 óra. Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör, Óbecse